KENTSEL PLANLAMA Ansiklopedik Sözlük – Melih ERSOY

kentsel planlama ansiklopedik sözlük, melih ersoy, şehircilik kitabı, şehircilik kitapları, şbp, şehir ve bölge planlama kitap

KENTSEL PLANLAMA Ansiklopedik Sözlük Kitabı

KENTSEL PLANLAMA Ansiklopedik Sözlük; Türkiye’de, kentsel planlama alanında hazırlanan ilk Ansiklopedik Sözlük kitabıdır. Prof. Dr. Melih ERSOY tarafından 2012 yılında derlenen ve Ninova Yayınları tarafından yayımlanan Kentsel Planlama Ansiklopedik Sözlük Kitabı için birçok yazar katkıda bulunmuştur.

KENTSEL PLANLAMA Ansiklopedik Sözlük

  • Yaklaşık bir asırdır kent planlaması eğitimi verilen Türkiye’de, kentsel planlama Ansiklopedik Sözlük kitabı, Türkiye’deki tüm planlama bölümlerinden 92 akademisyenin ve uzmanın katılımı ile hayata geçirilen ve son derece geniş bir ilgi alanına sahip olan mekânsal planlama konusunda yapılmış kapsamlı bir çalışmanın ürünüdür.
  • Bu çalışma ile kentsel planlama alanında ortaya konmuş sözlük çalışmalarının bir adım ötesine gidilerek, kapsam bakımından, sözlük ile ansiklopedi arasında kalan alanın doldurulması hedeflenmiştir.
  • Kentsel Planlama Ansiklopedik Sözlük kitabında, bölge planlama, planlamada analiz teknikleri, kentsel yenileme ve dönüşüm, tarihi, kent, kentleşme, kentsel koruma, kentsel standartlar, çevre ve yaşam kalitesi, ekoloji ve planlama, imar hukuku, kent ekonomisi, konut, kıyı, turizm planlaması, sosyolojisi, kentsel politika, kentsel riskler, ifade teknikleri, kentsel tasarım, sanayi, ulaşım ve lojistik hizmetler vb. konu başlıkları ile 250 madde halinde okuyucuların incelemesine sunulmaktadır.

Kitap ile ilgili; değerlendirmeleriniz yorum, görüş ve sorularınızı yorum kısmından yazabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz kitapların tanıtımı için bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz 🙂
Keyifli Okumalar 🙂
Yararlı Buldunuz Mu ? Puanlayın 🙂
Sending
User Review
5 (14 votes)

Yorum Yazın !