Irak’ın Kurtulan Şehirlerinin Yeniden İnşası: Musul Konutları Yarışması

Fikir Projesi Yarışması: Irak’ın Kurtulan Şehirlerinin Yeniden İnşası-The Rifat Chadirji Prize 2017-Irak’ın Kurtulan Şehirlerinin Yeniden İnşası: Musul Konutları

Irak’ın Kurtulan Şehirlerinin Yeniden İnşası: Musul Konutları Fikir projesi yarışması Tamayouz Excellence Award tarafından düzenleniyor. The Rifat Chadirji Prize 2017, savaşın ardından Musul’da yaşanan konut sorununa dair geliştirilecek fikirleri bekliyor. Yarışma öğrencilere ve profesyonellere açık.

Bağımsız bir kuruluş olan Tamayouz Excellence Award, 2012’de kuruldu. Irak’ta mimarlık mesleğinin gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen Tamayouz Excellence Award açtığı uluslararası yarışmalarla ülkedeki öğrenciler ve mimarlar için sağlıklı bir rekabet ortamı oluşturmayı amaçlıyor.

Irak’taki yerel sorunlara odaklanan fikir projelerine verilen The Rifat Chadirji Prize’ın 2017 teması “Irak’ın Kurtulan Şehirlerinin Yeniden İnşası: Musul Konutları” olarak açıklandı. Savaş sonrası ortaya çıkan konut sorununa fokuslanan ve hem Musul’a geri dönmek isteyen vatandaşlar hem de şu anda elverişli olmayan koşullarda yaşamak zorunda kalan Musullular için yeni konut fikirleri geliştirilmesihedefleniyor.

Irak’ın Kurtulan Şehirlerinin Yeniden İnşası: Musul Konutları yarışmasına son kayıt tarihi 1 Eylül 2017.

Yarışma web adresi için tıklayın.

Yarışma detayları  için tıklayın.

Yorum Yazın !